Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku

Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku
Grzegorz Dębski dyrygent

Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku powstała we wrześniu 2015 roku. W jej skład wchodzi około 50 uczniów szkoły z klas instrumentów dętych oraz perkusji. Głównym zadaniem zespołu jest realizacja przez uczniów przedmiotu szkolnego „orkiestra”. Zespół śmiało mierzy się z ambitnym repertuarem od znanych utwórów mistrzów klasyki, poprzez muzykę filmową, aż do muzyki rozrywkowej.

Największym sukcesem orkiestry jest udział w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr ,,Golden Sardana‘‘ odbywający się w Lloret de Mar i Barcelonie, gdzie udało się uzyskać następujące wyniki: I miejsce w kategorii koncertu; I miejsce w kategorii Sardana (kataloński taniec ludowy); II miejsce w kategorii Hymn F.C. Barcelona oraz Grand Prix całego festiwalu dla najlepszej orkiestry.

W styczniu 2019 premierę miała płyta „To MA Sens” nagrana przez zespół podczas warsztatów w lipcu 2018.

Grzegorz Dębski dyrygentGrzegorz Dębski dyrygent

Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewicz w Łodzi w klasie trąbki profesora Igora Cecocho. Od 2007 roku jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, a od 2010 roku w Ogolnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia. W latach 2008–2018 był muzykiem Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego w Płocku.

Od września 2015 roku prowadzi Orkiestrę Dętą PSM w Płocku, a od września 2017 roku współtworzy i koordynuje pracę Dzięciecej Orkiestry Symfonicznej OSM I st. w Płocku. W latach 2011–2016 pełnił funkcję kapelmistrza Gminnej Orkiestry Dętej w Starej Białej, z którą wznowił współpracę od stycznia 2019 roku.

Koncerty

Partnerzy Szalonych Dni Muzyki