Agnieszka Kozło

fortepian

Agnieszka Kozło jest jednym z najwszechstronniejszych polskich kameralistów. W 1996 roku wraz z Katarzyną Ewą Sokołowską założyła Ravel Piano Duo, w którym artystki zwyciężyły na konkursach w Marcopoulo (Grecja) 1996 i na XI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych   w Jeseniku (Czechy) 1999 (gdzie również otrzymały nagrodę specjalną) a w 2002 zdobyły 2 nagrodę na konkursie „Premio Valentino Bucchi” w Rzymie. Finalistki konkursów w Caltanissetcie (Sycylia) 2001 i w San Marino w 2004 r.
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F.Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Profesor Bronisławy Kawalla oraz w klasie kameralistyki Profesor Mai Nosowskiej. Również w warszawskiej uczelni odbyła studia podyplomowe pod kierunkiem Profesora Jana Ekiera a następnie, w latach 2001-2005 w Ravel Piano Duo kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku (Niemcy) w klasie mistrzowskiej duetu Hansa-Petera Stenzl i Volkera Stenzl. W 2005 roku duet ukończył studia koncertowe (Konzertexam) z najwyższym odznaczeniem.

Agnieszka Kozło od lat współpracuje z wiolonczelistami, partnerując m.in. Andrzejowi Bauerowi, Tomaszowi Strahlowi, Bartoszowi Koziakowi. Zajmuje się również pracą pedagogiczną i wraz z profesorami warszawskiej Akademii przygotowuje młodych wiolonczelistów do udziału w największych konkursach wiolonczelowych m.in. konkursy im. P.Czajkowskiego w Moskwie, W.Lutosławskiego w Warszawie (gdzie od 2003 roku jest pianistą konkursu), D. Danczowskiego w Poznaniu, Isang Yuna  w Tongyeong w Korei, Praska Wiosna. Wielokrotnie otrzymywała nagrodę dla najlepszego pianisty konkursu.

Artystka koncertowała m.in. w Niemczech, Rosji, Izraelu, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, Grecji, we Włoszech oraz w Filharmonii Narodowej czy Studio im. Witolda Lutosławskiego w Polsce. Dokonała szeregu nagrań dla Polskiego Radia, w Ravel Piano Duo wydała płytę z muzyką francuską na 4 ręce, natomiast kolejna płyta z udziałem Ravel Piano Duo została uhonorowana prestiżową nagrodą Akademii Fonograficznej “Fryderyk 2005”.

Koncerty

Partnerzy Szalonych Dni Muzyki