Adam Palma

gitara akustyczna

Polski wirtuoz gitary, doktor sztuk muzycznych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, który koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej takimi jak Ewa Bem, Edyta Górniak, Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer czy Kuba Badach. Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze, został uhonorowany tytułem “Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Jego najnowszy album – „Adam Palma Meets Chopin” z gościnnym udziałem Leszka Możdżera, ukaże się jeszcze w tym roku. Będzie to pierwsza na świecie płyta z utworami Fryderyka Chopina na gitarę akustyczną!  Autor 3 solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynch gitarowch na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama “Rheged” na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017r.

“Adam Palma Meets Chopin” to pierwsza na świecie płyta z muzyką Chopina na gitarę akustyczną. Na albumie gościnnie wystąpił jeden z najwybitniejszych muzyków polskich Leszek Możdżer. Premiera 27 września.

“Niezwykle oryginalna interpretacja Chopina w wykonaniu Adama Palmy z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jakiego jeszcze nie było!
Wizja muzyki Chopina na gitarę w wykonaniu Adama jest niezwykła w najlepszym tego słowa znaczeniu, zarówno dzwiękowym jak i tym ukazującym piękno muzyczne.

Czy ktoś mówił, że muzyka Chopina ogranicza się do wykonywania jej wyłącznie na fortepianie? – Adam Palma stawia odważny krok na przód, interpretując ją na instrumencie, który dotychczas nic wspólnego z Chopinem nie miał.Płyta pełna pasji! Brawo!” Al Di Meola 

Koncerty

Partnerzy Szalonych Dni Muzyki