Luis Fernando Pérez

fortepian

Luis Fernando PérezUrodzony w Madrycie, Luis Fernando Pérez rozpoczął edukację muzyczną w Konserwatorium w Pozuelo de Alarcón, a następnie wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej im. Królowej Zofii w Madrycie, gdzie kształcił się w klasie fortepianu u Dmitrija Baszkirowa i Galiny Eguiazarovej, oraz w klasie muzyki kameralnej u Márty Gulyás. Studia kontynuował w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii u Pierre’a-Laurenta Aimarda. Specjalizował się także w interpretacji muzyki hiszpańskiej pod kierunkiem Alicii de Larrocha, Carloty Garriga i Carmen Bravo de Mompou w Akademii im. Marshalla w Barcelonie, gdzie uzyskał dyplom magisterski w zakresie muzyki hiszpańskiej. Swoje umiejętności doskonalił też na kursach mistrzowskich u takich sław jak Leon Fleisher, Andras Schiff, Menahem Pressler, czy Fou T’song.

Jest zdobywcą licznych nagród, m.in. Nagrody im. Franciszka Liszta w Konkursie Ibla Grand Prize we Włoszech oraz Nagrody im. Alicii de Larrocha w Konkursie im. Enrique Granadosa w Hiszpanii.

Miał już okazję występować z recitalami, jako kameralista i solista, na wielu scenach koncertowych i festiwalowych w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Gra z czołowymi orkiestrami, takimi jak Real Filharmonia de Galicia, l’Orchestre de Chambre de Paris, Sinfonia Varsovia, czy Ensemble Orchestral de Kanazawa, pod batutą takich znakomitości jak Günter Neuhold, Kazuki Yamada, czy Jean-Jacques Kantorow.

Jego wielokrotnie nagradzane albumy, wydane przez wytwórnię Mirare, obejmują m.in. Iberię i Navarrę Albéniza (wyróżnione Medalem Fundacji Isaaca Albéniza), Sonaty  Antonio Solera, Nokturny Chopina, Goyescas Granadosa, utwory Manuela de Falli oraz wydane ostatnio dzieła Federica Mompou.

Luis Fernando Pérez prowadzi klasę fortepianu w Akademii im. Marshalla w Barcelonie i na Uniwersytecie Europejskim w Madrycie oraz liczne kursy mistrzowskie w Hiszpanii, Francji, Portugalii, Japonii i na Węgrzech.

Koncerty

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2018 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl