Juan Ramón Caro

gitara

Juan Roman Caro

Gitarzysta flamenco urodzony w Barcelonie. Muzyka, którą tworzy jest przesiąknięta duchem współczesności, a jednocześnie głęboko zakorzeniona w tradycji. Budzi podziw swoją wirtuozerią jako akompaniator tancerzy, śpiewaków, a także jako solista.  Należy do grupy młodych artystów flamenco wywodzących się z Katalonii.

Muzyka gitarowa Juana Ramóna Caro towarzyszy wokaliście, wchodząc z nim w niezwykle subtelny, pełen ukrytej intensywności dialog. Artysta kreuje wszechświat dźwięków utrzymany w wyjątkowo osobistym, rozpoznawalnym stylu.

Występuje na scenach muzycznych w Hiszpanii i na całym świecie, m.in.: w Teatro Real de Madrid,  w Audytorium Pałacu Muzyki Katalońskiej w Barcelonie, podczas Biennale w Sewilli oraz na festiwalach w Kordobie i w Jerez de la Frontera, a także na festiwalach w Mont de Marsan, Nîmes, Tokio, w Nowym Jorku, Chicago i Buenos Aires.

Miał okazję współpracować z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak: Enrique Morente, Cañizares, José de la Tomasa, Miguel Poveda, Mayte Martín,  Montse Cortés, Ginesa Ortega, Duquende, Arcàngel, Belén Maya, El Zambo oraz PericoSambeat.

W 2009 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną „Rosa de los Vientos”, bardzo entuzjastycznie przyjętą przez prasę muzyczną.

Obecnie regularnie występuje u boku Antonii Contreras, która śpiewając przy jego akompaniamencie, zdobyła prestiżową nagrodę Lampara Minera na międzynarodowym festiwalu flamenco Cante de las Minas w Hiszpanii w 2016 roku.

Koncerty

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2018 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl