Eitetsu Hayashi

taiko

Eitetsu HayashiGorąco oklaskiwany na wszystkich pięciu kontynentach, Eitetsu Hayashi uchodzi obecnie za najwybitniejszego specjalistę od taïko wielkich bębnów japońskich, które zawitały do kraju kwitnącej wiśni wieki temu, wraz z pojawianiem się świątyń buddyjskich. W swojej ojczyźnie uznawany jest za prawdziwą gwiazdę. Na kartach historii japońskiej muzyki zapisał się dzięki swej niezwykłej wirtuozerii i możliwościom fizycznym, które pozwalają mu w sposób absolutnie bezprecedensowy osiągać muzyczne wyżyny tej sztuki.

W młodości założył kilka zespołów taïko, z których wszystkie szybko zdobyły światową renomę. Od początku lat 80-tych rozwija karierę solową, zainicjowaną brawurowym występem w nowojorskim Carnegie Hall. Jest często zapraszany do współpracy przez najlepsze orkiestry, takie jak Filharmonicy Berlińscy, czy Bostońska Orkiestra Symfoniczna. Miał też okazję jako pierwszy w historii solista taïko zagrać w moskiewskiej Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego.

Eitetsu Hayashi współpracuje z wieloma kompozytorami oraz muzykami, także jazzowymi. Sam również komponuje i realizuje liczne projekty muzyczne. Ma na swoim koncie wiele albumów CD i DVD.

Koncerty

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2018 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl