Dagmara Barna

sopran

Dagmara BarnaAbsolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Cezarego Szyfmana. Na stałe współpracuje także z wybitną śpiewaczką Olgą Pasiecznik. W grudniu 2012 roku ukończyła Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni na tejże uczelni.   

Laureatka nagród na konkursach wokalnych, m.in. na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej Cancium Gaudium w Poznaniu, I  Międzynarodowym Konkursie Pieśni XX i XXI wieku w Karlsruhe, IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, II Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach czy I Międzynarodowym Konkursie im. Marii Campi z Miklaszewiczów w Lublinie.

Wykonała partię Amphitrite oraz Ariela w operze Burza H. Purcella oraz Poppei w Koronacji Poppei C. Monteverdiego; Venus w operze Venus i Adonis J. Blowa; Paminy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta; Dorindy w operze Orlando G. F. Händla oraz Dalindy w Ariodante G. F. Händla.

Dagmara Barna od września 2014 roku uczestniczy w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa, prowadzonego przez Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.

Koncerty

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2018 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl