Apollon Musagète Quartet

Paweł Zalejski skrzypce
Bartosz Zachłod skrzypce
Piotr Szumieł altówka
Piotr Skweres wiolonczela

Zdobywcy I nagrody, a także szeregu innych nagród na międzynarodowym konkursie  ARD w 2008 roku. Apollon Musagète Quartet zadebiutował w 2010 roku w sali Filharmonii Berlińskiej. W tym samym roku zespół otzrymał nominację do tytułu ECHO Rising Stars przez wiedeński Konzerthaus i Musikverein. Kwartet otrzymał tytuł BBC New Generation Artist w 2012 roku; w 2014 roku otrzymał również Borletti-Buitoni Trust Award.

Kwartet ostatnio występował w takich salach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, Elbphilharmonie w Hamburgu, lipski Gewandhaus, Konzerthaus i Philharmonie w Berlinie, Louvre w Paryżu, Musikverein w Wiedniu, a także w Warszawie, w Wigmore Hall w Londynie i w Tonhalle w Zurychu.

Apollon Musagète Quartet współpracuje z wybitnymi kameralistami, takimi jak Martin Fröst, Per Arne Glorvigen, Angelika Kirchschlager, Ewa Kupiec, Gabriela Montero, Jörg Widmann. Kwartet występował na festiwalach muzyki kameralnej, w tym na Bach Festival Leipzig, Budapest Spring, Festiwal „Chopin i Jego Europa” w Warszawie, Rheingau Music Festival, Schleswig-Holstein Music Festival, Schubertiade Schwarzenberg, Settimane Musicali di Ascona, Settimane Musicali di Stresa i Vinterfest w Szwecji. Zespół grał również na koncertach symfonicznych z BBC Symphony Orchestra, Dresden Philharmonic, Orkiestrą Filharmoników w Heidelbergu i Orkiestrą Symfoniczną w Vorarlbergu.

Pierwsza płyta kwartetu została wydana w 2010 roku przez wytwórnię Oehms Classics i spotkała się z gorącą pochwałą krytyków. Otrzymała szereg nagród. Kwartet nagrał utwory Lutosławskiego, Pendereckiego i Góreckiego dla wytwórni  Decca Classics. Płyat również otrzymała bardzo pozytywne recenzje. Najnowszą pozycją w dyskografii zespołu jest wydana w 2014 roku przez wytwórnię Oehms Classics płyta Russian Soul, zawierająca utwory Czajkowskiego, Prokofiewa i Szostakowicza. Apollon Musagète Quartet uczestniczył również w nagraniu płyty Night of Hunters autorstwa amerykańskiej wokalistki pop Tori Amos, wydanej przez Deutsche Grammophon (płyta ptrzymała nagrodę ECHO w 2012).

Członkowie Apollon Musagète Quartet grają na instrumentach wypożyczonych dzięki uprzejmośc MERITO String Instruments Trust. Kwartet ponadto wyraża serdeczne podziękowania dla Thomastik Infeld za wsparcie, a także przedsiębiorstwu Stoffwerk za uszyte wyłącznie na użytek zespołu ubrania, w których występuje na koncertach.

Koncerty

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2018 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl